fbpx

Tomáš Turek

Tanec mě doslova provází celým mým životem. Již v pěti letech mě rodiče přihlásili do tanečních kurzů a až do součastnosti jsem stále aktivním tanečníkem.

Během mé kariéry jsem si vytančil nejvyšší třídu M ve standardních tancích a třídu B v latinskoamerických tancích, kterým se ale aktuálně již nevěnuji. Mezi mé největší úspěchy určitě patří letošní 16. místo na Mistrovství České republiky ve standardních tancích (2019).

Život bez tance si ani nedokážu představit. Je nezbytnou součástí našeho života. Přináší nám pozitivní náladu, novou energii, odbourává stres nebo zlepšuje reakce a rovnováhu. Někteří lidé považují tanec výhradně za umění a někteří zase za sportovní disciplínu. Já jsem osobně zastáncem obou variant. V tanci se můžeme svobodně projevovat, tím pádem můžeme tvořit věci, které nás v daný moment napadnou. Na druhou stranu jsem poměrně soutěživý typ a taneční soutěže mi dodávají další motivaci se zlepšovat.

Proč tedy tančit? Pokud jednou vstoupíte na taneční parket, pak už ho jen ztěží budete opouštět. Tanec Vám změní celý život a vnímání na svět.