fbpx

Vánoční taneční hudba (STT).

Tak Vánoce jsou za dveřmi. Předvánoční shon pomalu ale jistě nabírá na obrátkách. Začíná období předvánočních setkání a večírků, které jsou občas též příležitostí k tanci. Což si tedy zpestřit tyto příležitosti taneční hudbou s Vánoční tématikou. Zde je několik skladeb, které by Vám mohly být inspirací při výběru hudby na předvánoční setkání, nebo třeba i na jeden z posledních předvánočních tréninků. V tomto příspěvku se budu věnovat tancům standardním, ale pokusím se navázat co nejdříve tanci latinskoamerickými, to pro případ, že se Váš vánoční večírek trochu „rozjede“. 😊

„Na vánočních firemních večírcích nejvíc nesnáším to hledání nové práce druhý den.“ — Phyllis Diller

Waltz

Tento rytmus (slow waltz) Vánocům prostě sluší, poklidná hudba houpavý rytmus vybízí k rozjímání a bilancování. V této rytmizaci se díky tomu objevuje celá řada skladeb, za všechny tedy:

Don’t Save It All For Christmas Day – Céline Dion

„Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem.“ – Roy L. Smith

Většina tanečníků, zvláště těch, kteří se věnují latinskoamerickým rytmům, preferují cizojazyčné skladby. Nemohu si však pomoci kdzž se řekne „Vánoce“ vybaví se mi Karel Gott, ač jeho skladby cíleně nevyhledávám, uznávám ho a Vánocům prostě patří. Vybírám tuhle „pecku“ v tříčtvrtečním rytmu:

Už z hor zní zvon – Karel Gott

Tango

Přiznám se, že než jsem našel tango, docela jsem se zapotil. Tango svým charakterem není příliš vánoční, nicméně dokážu si představit v rytmu tanga například trochu humornou píseň o předvánočním úklidu. Chytne se toho nějaký autor? Nakonec jsem našel tuto historickou skladbu:

Never Do a Tango With an Eskimo – Alma Cogan

A co vy, znáte nějaké tango s vánoční tématikou, napište nám do komentářů.

„Odešlete balíčky s vánočními dárky brzy, ať je pošta může ztratit přesně o Vánocích.“ – Johnny Carson

Valčík

John Lenon a The Beatles jsou pojem. Pojem který si většinou nespojujeme typově s valčíkem, tato skladba z jeho autorské dílny opravdu pohladí:

Happy Xmas (War Is Over) – John Lennon

 

Fandím české hudbě, proto hledám i českou alternativu valčíku a Lucie Bílá je v české hudbě významným pojmem s pečetí kvality, zde je jeden z duetů:

Vánoční valčík – Lucie Bílá & Miro Šmajda

„Nějakým způsobem, nejen o Vánocích, ale po celý dlouhý rok, radost obdarovávat druhé, je radost, která se k Vám vrací zpět.“ – John Greenleaf Whittier

Slowfox

Slowfox je pro Vánoce přímo předurčen, tato skladba mne zaujala pohodovou až skoro hravou atmosférou, inspiruje i Vás?

Santa Claus Is Coming To Town – Michael Bublé

„Jak zjistíš, že jsi dospělý? Když se většina tvých vánočních přání nedá sehnat v obchodě..“ – Autor neznámý

 

V případě romantického slowfoxu prostě není možné nenarazit na Karla, tak ho tu máte znovu. 🙂

Jsou Svátky – Karel Gott

 

Quickstep

A na závěr též quickstep s vánoční tématikou.

God Rest Ye Merry Gentlemen/We Three Kings – Barenaked Ladies & Sarah McLachlan

Ať už se rozhodnete Vánoce roztančit, protančit, … a nebo prostě budete relaxovat a cpát se cukrovím. 🙂 Přejeme Vám, aby jste si je užili.

Přípravy na Vánoce jsou u Vás v plném proudu? Máte již všechny dárky připraveny, nebo i letos necháváte vše na poslední chvíli? Což takhle darovat poukaz na nákup lekcí nebo kurzů v našem obchodě.

Pokud chcete proniknout do světa tance více, navštivte naše individuální lekce nebo jeden z našich kurzů a přesvědčte se o tom, jaké je to umět tančit!
Co na to říct, snad jen: „Najděte svou lásku k tanci, jednodušší už to nebude!“.