fbpx

Vánoční taneční hudba (LAT)

… a je tu pokračování. Latinskoamerické rytmy nevnímáme jako hudbu, která dle našich představ k Vánocům patří, nicméně jejich popularita iniciuje vznik písní, které dokáží do vánoční atmosféry krásně zapadnout. Mimo písní novodobých existuje i řada předělávek vánoční klasiky, v některých případech provedených velmi vkusně, nicméně občas lze nalézt nahrávku, která působí poněkud násilně. Doufám, že můj výběr ať již původních melodií, nebo trochu „převlečených“ skladeb Vás potěší, …. A hlavně roztančí. 😊

Samba

8 Days of Christmas – Destiny’s Child

Lucie Bílá – Rolničky

Jingle Bells, patří samozřejmě k oněm „předělávkám“, a musím uznat, že i v sambovém rytmu, působí celkem přirozeně. Z mnoha variací jsem vybral českou verzi od Lucie Bílé.

Cha Cha

Frosty The Snowman – The Jackson 5

Christmas Cha Cha Cha-The Merry Macs

Tato nahrávka je tak trochu „oldies“, tak kdo to máte rád, užijte si to.

Ewa Farna – Vánoce na míru

Je to zajímavé, ale v rytmu cha-cha se skladby s vánoční tematikou hledají dost těžko a tato píseň, bohužel typická cha-cha není, nicméně je to jediný kousek, který by se nechal k těmto účelům použít, ale chtělo by to trochu rychlejší tempo a zvýraznit rytmus..

Rumba

Last Christmas – Wham!

Tohle s je asi jedna ze skladeb, které nelze opominout, Wham! je v historii populární hudby pojem.

Merry Christmas Darling – The Carpenters

V originálním provedení je tato píseň trochu v poněkud pomalejším rytmu, nicméně tato předělávka je velmi zdařilá a je aranžována právě do podoby klasické rumby se vším všudy.

Jak je mým zvykem, snažím se lovit i v českých vodách, a i zde se nechá vybrat hezký a neoposlouchaný kousek.

Lucie Vondráčková a Petr Kolář – Vánoce bílý

 

Youtubering je fenomén, a zdá se že dává možnost se prosadit i zpěvákům, kteří zatím do klasických médií nepronikli, ale kdo ví.

NIKOL – O Vánocích

 

Jive

Tato skladba patří k opravdovým hitům, a zdá se, že ještě dlouho k nim patřit bude.

All I Want for Christmas is You  – Mariah Carey

 

Lucii bílou tu nemáme poprvé, tahle píseň patří mezi tak trochu parodie, v tomto případě laskavá-parodie. Škoda jen že Lucie trochu nepřitlačila na tempu, jinak by to byl opravdu parádní Jive, takhle je to takový spíše tréninkový kousek.

Lucie Bílá – Lední šou

 

Na závěr ještě dvě skladby které jsou spíše fenoménem YouTube. Pravda, když je poslouchám, stále mi přijde že tomu ještě něco chybí, ale určitě to stojí za pozornost.

Pjay & Mína – VÁNOCE JSOU TADY !

 

Natálie Grossová – Vánoční

 

Nakonec mám jednu skladbu z dílny Janka Ledeckého, bohužel nezapadá úplně přesně do latinskoamerických rytmů, nicméně prostě to sem dát musím, takže bavte se.

SANTA SUPERSTAR – Vánoční zázrak

Marta Jandová, Gabriela Gunčíková, Michal Suchánek a Richard Genzer ve videoklipu nové verze písně „Santa Superstar“ z muzikálu Janka Ledeckého „Vánoční zázrak“

 

Přípravy na Vánoce jsou u Vás v plném proudu? Máte již všechny dárky připraveny, nebo i letos necháváte vše na poslední chvíli? Což takhle darovat poukaz na nákup lekcí nebo kurzů v našem obchodě.

Pokud chcete proniknout do světa tance více, navštivte naše individuální lekce nebo jeden z našich kurzů a přesvědčte se o tom, jaké je to umět tančit!
Co na to říct, snad jen: „Najděte svou lásku k tanci, jednodušší už to nebude!“.