fbpx

5 způsobů jak si vzít z individuálních tanečních lekcí co nejvíce

Tanec na profesionální úrovni může být poměrně drahý, pokud si z lekcí neberete to, co byste měli. Všichni víme, jak rychle chudne peněženka, když si platíme individuální lekce u profesionálních tanečníků. Můžete ale udělat několik věcí, aby vaše peníze nelítaly oknem a investovali jste je do sebe, co nejlépe.

individuální lekce

1. Kdo mi řekne, co mám a jak dělat?

Základ úspěchu je pečlivý výběr vašeho lektora a taneční školy u kterého si individuální lekce objednáte. V České republice najdete stovky tanečních škol a ještě více učitelů tance. Jak se ale rozhodnout, který pro vás bude nejlepší a kam jít? Můžete dát na doporučení známého, reference na webových stránkách nebo sociálních sítích taneční školy či lektora a hlavně také podle osobních sympatií. Váš lektor by měl být kvalifikován v závislosti na tom, na jaké úrovni chcete tančit. Zda chcete tančit pouze rekreačně nebo také absolvovat nějaké taneční soutěže. Rozhodně se vyplatí dát si s výběrem záležet!

2. Určete si cíl

Začínáte tancovat proto, že něčeho chcete dosáhnout, nosit krásné šaty, zhubnout či z jiného důvodu? Ať už tančíte z jakéhokoliv důvodu, vždy si určete cíl, kam chcete směřovat. Jak jinak byste věděli, jestli jste dosáhli svého cíle, pokud si ho neurčíte? Cíle nám udržují motivaci a pomáhají sledovat pokrok. Váš učitel by vám měl pomoci definovat vaše cíle a poskytnout vám pomocnou ruku při jejich dosahování.

3. Plňte domácí úkoly

Stejně jako ve škole – udělejte domácí úkol. Na konci individuální lekce byste měli mít jasnou představu o tom, na co je potřeba se zaměřit před další hodinou tance. Zeptejte se svého lektora na chyby, které jste dělali a poraďte se o vhodných postupech, jak je napravit. Pokud si svoje chyby uvědomíte a zapracujete na nich i ve svém volném čase, nebudete muset na jejich nápravě pracovat tolik a v příští lekci se budete se moci naučit zase něco nového! A navíc uděláte radost svému lektorovi, když mu ukážete, že jste na sobě pracovali. A pokud vás pochválí, určitě to jemu i vám vykouzlí úsměv na rtech.

4. Z práce nebo ze školy rovnou na taneční parket

Jste-li tanečník nebo tanečnice, používáte své tělo na to, abyste vytvořili něco smysluplného a uměleckého. Určitě byste neměli chodit na lekci ve vašich oblíbených teniskách do města a včerejším upoceném tričku. Ve vašem oblečení na lekci byste se měli cítit pohodlně, protože vám to pomůže cítit se lépe a jistěji.
Zahřejte se! Projděte si své choreografie v hlavě a přestaňte plýtvat svůj čas z individuální lekce na zahřívání a vzpomínání, co jste vlastně dělali minule. Pozor! Nacvičování vašeho amerického úsměvu se nepočítá! Musíte probudit vaše tělo i mysl.

5. Řekni mi proč!

Zajímavý bod, který stojí za zvážení. Máme dva typy lidí: „myslitele“ a „činitele“. Který z nich jste vy? Pokud jste „myslitel“, musíte vědět všechny detaily a důvody všeho, co říká váš lektor. No, všeho moc škodí, to přeci každý ví, takže pokud jste „myslitel“, tak to s otázkami zas nepřehánějte! Nicméně pokud jste „činitel“, tak prostě udělejte to, co vám váš učitel tance říká, aniž byste položili mnoho otázek.
Během procesu učení můžete narazit na moment, kdy necítíte žádné porozumění toho, co po vás lektor chce. Požádejte svého lektora, aby vám vše znova vysvětlil nebo poproste o zvolnění tempa. Čím je učitel lepší, tím najde více způsobů, jak vám vysvětlit jeden a ten samý pohyb nebo krok.

Svůj pokrok můžete urychlit podle výše uvedených 5-ti kroků. Pomohou vám vzít si z vašich tanečních lekcí co nejvíce. Pokud vám pomáhá ještě něco, co jsme ve článku nezmínili, budeme rádi, když se o tyto tipy s námi podělíte v komentářích na našich sociálních sítích.

Pokud chcete proniknout do světa tance více, navštivte naše individuální lekce nebo jeden z našich kurzů a přesvědčte se o tom, jaké je to umět tančit!
Co na to říct, snad jen: „Najděte svou lásku k tanci, jednodušší už to nebude!“.